середу, 14 серпня 2019 р.


В Україні триває Рік французької мови,
наймилозвучнішої і найромантичнішої в світі.
Цій визначній культурній події
міська бібліотека для дітей присвячує книжкову виставку
Літературне рандеву

     280 мільйонів людей у світі говорять французькою, таким чином, ця мова є 5-ою найпопулярнішою мовою у світі за кількістю мовців після мандаринської (китайської), англійської, іспанської та гінді.
     Французька мова є офіційною мовою не тільки у Франції, а ще у 29 країнах, в тому числі у Швейцарії, Бельгії, Канаді, країнах Західної Африки та Карибського басейну і навіть у штаті Луїзіані (США).     Французька мова – 2-га мова за кількістю людей, які її вивчають: 125 млн. учнів, 900 000 викладачів.
     Французька – третя робоча мова Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу та Ради Європи.
    На нашій книжковій виставці представлені найкращі твори для дітей найкращих французьких письменників. Це – і казки Шарля Перро, і фантастичні пригоди Жуля Верна, і авантюрно- історичні романи Олександра Дюма, і мудра казка «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері.
    Дуже важлива книга на нашій виставці – «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго.


    Цей твір – найвидатніший історичний роман франкомовної прози. Ще за життя приніс автору славу, рівної якої не було у Франції ні у кого.
    Собор Паризької Богоматері- Нотр-Дам де Парі- центр і серце Франції. Будівництво цього готичного собору на березі річки Сена в Парижі розпочалося 1163 року. Однак з часом споруда почала занепадати. Друге життя їй подарував шалений успіх роману Віктора Гюго. Завдяки цьому 1845 року Собор почали відновлювати.


                             Так Собор виглядав до 15 квітня 2019 року.


       Нажаль, але саме ця трагічна подія ще збільшила цікавість до роману «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго.
      Своє місце займає книга Ірени Карпи – української письменниці, співачки, журналістки, яка живе у Парижі, працювала культурним аташе посольства України у Франції. Одружена за громадянином Франції Луї Требуше, який є нащадком Віктора Гюго.


Для всіх охочих – мовна гра «Перекладаємо з французької»
і цукерки з французькою назвою.
Читайте книжки!Це знищує кордони,
допомагає мандрувати в просторі і часі!

І.Малікова, І.Дем’янець,
бібліотекарі відділу
обслуговування учнів 5-9 класів

Немає коментарів:

Дописати коментар