Пригоди Книжкового дому


    

Можливо не всі пам'ятають чи знають, що у витоків створення у місті дитячої бібліотеки стояла Ніна Кудряшова.  За словами очевидців, це була розумна, інтелігентна та енергійна жінка.  Завдяки її  зусиллям книжковий фонд швидко зростав, і у зв'язку з цим книгарні доводилось час від часу змінювати  своє "квартирування": СШ №2, Будинок піонерів, Палац культури…
У 1961 році у бібліотеку прийшла  молодий працівник Логінова С.Я., завідувала  читальним  залом,  а з 1965 року обіймає посаду завідувачки  міської  бібліотеки для дітей.
Невдовзі стало зрозумілим, що без свого власного спеціального приміщення бібліотеці не обійтися. Міськвиконком спільно з міськкомом компартії та жіночої радою міста у 1965 році ухвалюють рішення про його будівництво, оголошуючи 1966 - 1967рр. роками будівництва дитячої бібліотеки і висадження 40 тисяч кущів троянд (за кількістю мешканців міста).
Ранньою весною 1966 року розпочалися будівельні будні. Фундамент та стіни бібліотеки було доручено зводити рудоуправлінню ім.40-річчя Жовтня, а внутрішні опоряджувальні роботи - будуправлінню №5, керівником якого був Качур В.А.
У листопаді 1967 року була перерізана стрічка біля входу у нову будівлю. Воно було зведено  та повністю обладнане.
Бібліотека стала окрасою та осередком культурного життя міста. Багато сил, таланту і щоденної кропіткої праці вклали в обрану справу В.Єрошина, В.Михайличенко,  З.Терещенко,  Л.Гаркуша,  Г Луконіна,  Г.Куликова,  Л.Проніна, Р.Свєшнікова, В.Ткач. За значний внесок у духовний розвиток дітей у 1969 р. колективу бібліотеки було присвоєно звання "Бібліотека відмінної роботи".
Міська дитяча бібліотека в усі часи намагалася бути справжнім вогнищем культури.  Колектив приймав участь в науковій роботі Державної бібліотеки України для дітей за темою "История государственных библиотек на Украине". Завжди бібліотекарі робили усе можливе для того, щоб підняти свою діяльність на більш високий рівень, зробити її цікавою, різноманітною та корисною для читачів.
1 грудня 1979 року у нашому місті була створена централізована бібліотечна система, до якої вступила і бібліотека для дітей.
За вагомій внесок у розбудову бібліотечної справи регіону та високий професіоналізм Логіновій С.Я. у 1991 р. було присвоєно почесне звання "Заслужений працівник культури України".
В 2012 році Міністерство культури України та Національна бібліотека для дітей випустили в світ книгу «Дитячі бібліотекарі України. Сто кращих». До цієї когорти увійшла Світлана Яківна Логінова. А трохи пізніше їй було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Марганця» (за рішенням 43-ої сесії Марганецької міської ради).
В році завідуючою міської бібліотеки для дітей стала Юлія Олександрівна Подобєдова. Немає коментарів:

Дописати коментар