суботу, 21 листопада 2015 р.


Знаємо свої права,
виконуємо свої обов’язкиЗа традицією, з нагоди Всесвітнього дня дитини, в міській бібліотеці для дітей проходить Тиждень правових знань.
      19 листопада до нас завітали учні 7 – Б класу ЗОШ №11 (класний керівник - Швєцова Т.В.).
Відбулося коло спілкування «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки».

      Діти були ознайомлені з Конвенцією ООН про права дитини, яка була прийнята 20 листопада 26 років тому. Це головний правовий документ щодо дитинства.          Конвенція ООН про права дитини складається з трьох частин і містить 54 статті, в яких визначено біля сорока прав. Умовно їх можна поділити на чотири групи:


«Піклуйтесь про мене». До них належать права на достатнє та здорове харчування, на освіту, медичну допомогу, розваги.
      «Не знущайтесь наді мною». До цієї групи належать право на захист від економічної експлуатації та примусової праці, право не бути залученим до військових дій, право на захист від сексуальної експлуатації.
       «Я маю власну думку». До цієї групи належать право виражати свої погляди, право сповідувати свою власну релігію, право об’єднуватися з іншими дітьми в організації, право на інформацію.
       «Я потребую спеціальної допомоги». Життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування. Це діти-інваліди; діти, позбавлені батьківського піклування; діти-біженці; діти у конфлікті із законом.


Книжкова виставка
«Знай свої права, дитино!» (5 – 9 клас)


 
         А ще з нагоди Всесвітнього дня дитини для наших читачів-підлітків ми запропонували книжкову виставку «Про вас і для вас».На ній представлені книги і журнали про важливі питання, які цікаво і корисно знати підліткам.
 
 

          Значне місце на виставці займають статті з журналу «Justteen»  - «Тільки для підлітків»
 
 
Найяскравіша і найважливіша книга виставки «Кримінальний кодекс для дітей» Галини Палійчук (Київ, 2012 рік).
 
 
Цю книгу нам подарував Благодійний фонд та Центр розвитку суспільства в рамках спільної програми «Правове виховання дітей», яка покликана підвищити рівень правових знань українських дітей.
 
З метою правового виховання та попередження  правопорушень і злочинності неповнолітніх, ми запросили на зустріч з нашими читачами правоохоронців – начальника патрульної поліції підполковника Павленка Олександра Володимировича та інспектора сектору кримінальної поліції в справах неповнолітніх старшого лейтенанта Чайку Євгена Ігоровича.
 

 
Відбулася важлива та серйозна розмова. У кожної дитини є права, і діти повинні добре знати їх, щоб захистити себе, якщо хтось намагається їх скривдити. Але слід знати не тільки свої права, а й
обов’язки:
* У кожної дитини є не тільки право на освіту, але й обов’язок ходити до школи, щоб право на освіту було реалізовано.
* У кожної дитини є право на медичну допомогу, але є і обов’язок піклуватись про своє здоров’я і не вживати тютюн, алкоголь та наркотики.
 
Прагнучі відстояти свої права, не треба утискати права інших, щоб не перейти межу закону. Правоохоронці розкрили суть, причини та наслідки злочинів і правопорушень, відповіли на численні запитання присутніх.
 

 
Ми запропонували всім стати учасниками літературно – правової вікторини
«Питання від Феміди»
 
 
Феміда, за давньогрецькою міфологією, богиня права та законного порядку, а в давньоримській міфології - це Юстиція.
В літературній частині вікторини описувались негативні ситуації, в які потрапив той чи інший літературний герой. Діти визначали, які права були порушені стосовно цього героя.
 
На завершення  ми подарували книгу «Кримінальний кодекс для дітей» Г. Палійчук гостям заходу – правоохоронцям та учням. 
 
 
Ми сподіваємось, що наші читачі будуть знайомі з Кримінальним кодексом тільки теоритично.
Гімн дітей України
 Малікова І.М., провідний бібліотекар
відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів
 
 
Олена Хабун, бібліотекар
відділу обслуговування дошкільників 
та учнів 1 – 4 класів

Немає коментарів:

Дописати коментар