вівторок, 26 лютого 2019 р.        24 лютого зоозахисники і просто розумні та небайдужі люди України вийшли на акцію за відмову від натурального хутра як кривавого матеріалу із закликом заборонити хутряні ферми.

А в міській бібліотеці для дітей
в цей день  відбулась зоозахисна інформина
«Тварини мають право на існування та захист»
в колі читацького об’єднання
«КНИЖКОВИЙ САДОК».


    Бібліотекарі Ірина Малікова та Ірина Дем’янець підготували дуже важливий захід про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. Епіграфом стали слова американського натураліста Генріха Бестона: «Тварини не менші брати наші й не бідні родичі, це інші народи, що разом із нами потрапили в мережу земного життя».
Сталося так, що людство ставиться до тварин не по-людськи.

    У Всесвітньому фонді дикої природи заявили, що на Землі розпочалася вже шоста хвиля масового  вимирання тварин через стрімкий розвиток сільського господарства, забруднення довкілля і зміну клімату. Якщо знищення тварин зупинити зараз, на відновлення знадобиться 5-7 млн. років. Ми перше покоління, яке точно знає, що знищує планету. І ми ж – останнє, яке має шанс врятувати її.


    Бібліотекарі підняли дуже гостру тему, що розваги для людей не мають перетворитись на пекло для тварин, де окрім жахливого стресу звірі отримують значну шкоду здоров’ю і небезпеку для життя.    Що кожен із нас може зробити для добробуту кожної живої істоти прямо зараз? Перелік кроків:

·        обирати цирк без тварин;
·        обходити стороною дельфінарії і контактні зоопарки;
·        уникати бариг, що пропонують фото з тваринами;
·        відмовитись від натурального хутра;
·        взяти тварину з притулку, чи допомагати людям, які опікуються тваринами.     Почуте і пабачене вразило дітей, і вони одностайно вирішили рятувати тварин.
Як завжди, активно відповідали у
«Хвостатій вікторині».        Останнє запитання стало традиційно солодким: « Її пухнастий  рудий хвостик служить парашутом під час стрибків».    В цей день до нас завітав наш давній читач після 4-річної перерви. Було приємно дізнатися, що Євген Омельченко (Марганецька гімназія, 9 кл.) за ці роки став класним фокусником. Він пообіцяв, що ніколи не буде демонструвати фокуси з тваринами.
Діти і дорослі були в захваті!
На завершення, ми привітали наших гостей з
ЛЕЛЕЧИНАМИ.
В цей день, 24 лютого, прадавні українці відзначали
свято птахів, які починають повертатися з вирію
і несуть на своїх крилах довгоочікувану весну.


І.Малікова, І.Дем’янець,
бібліотекарі відділу обслуговування
учнів 5 - 9 класів
        

Немає коментарів:

Дописати коментар