четвер, 6 грудня 2018 р.Зима завітала.
За вікном – грудень, снігом вкрилася вся земля.
Запорошило й нашу книгозбірню,
але не снігом, а новими книгами.Завдяки співпраці з благодійним проектом «BookAngel» міська бібліотека для дітей отримала партію дитячих художніх книг відомих українських та зарубіжних авторів.

Відділ обслуговування дошкільників та
учнів 1 – 4 класів
поповнив свій фонд надзвичайно цікавими,
кумедними, веселими та
кольоровими книжками.


КНИГИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ

Олена Бойцун
«Малыш Гильзи и его друзья»
«Малыш Гильзи играет в шахматы»·         Бойцун Л. Гильзи и его друзья/ Лена Бойцун; худ. Е.Л. Железняк. –Х.: Фолио, 2014. – 46 с.: ил.
·         Бойцун О.Л. Малыш Гильзи играет в шахматы/ Олена Бойцун; худ. Е.Л. Железняк. – Х.: Фолио, 2014. – 95 с.: ил.

Історії з життя Малюка Гільзі та його друзів – це незвичайні фантастичні казки, які дозволяють вам по-іншому подивитися на навколишній світ та навчитися чогось нового.
У Малюка Гільзі та його друзів безтурботне дитинство. Малеча вже звикає до навчання в школі, мандрує, обожнює морозиво із солених огірків, разом  переживає життєві ситуації, грає в шахи, а також радіє життю! 

Даша Вернова
«Вовк Собаця»·         Вернова Даша Вовк Собаця: історії-малюнки/Вернова Даша. – Х.: Фоліо, 2018. – 80 с.: іл. 

Ця книга розповідає про пригоди розумного доброго вовка і його друзів. Через доброзичливість звірята прозвали вовка Собацею. Тому він вирішив, що вовк буде його іменем, а прізвисько Собаця – прізвищем.
Вовк Собаця живе життям цікавим і насиченим, а найяскравіші епізоди з нього викладені в книжці через картинки.  

Юрій Винничук
«Казки зі Львова»


·         Винничук Ю.П. Казки зі Львова: для дітей дошк. віку/ Ю. Винничук; іл.  І. Борисової; худ. В. Карасик. – Х.: Фоліо, 2017. – 24 с.: іл.

     У цій веселій, з кумедними малюнками книжці розповідається про те, як поводяться примхливі львівські комини і що відбувається, коли комин образиться. Про старого, який мешкав на Клепарові й щодня  грав на катеринці та про шпака Діонизія і львівське радіо. А також про те, як велика родина левів у Африці скуштувала смачного пирога з вишнями, що спекла Лесикова бабуся у Львові, через що відмовилась від м’яса і вчинила демонстрацію, вимагаючи лише бабусиних пирогів.

«Лежень»


·         Винничук Ю.П.  Лежень/ Ю. Винничук; іл. В. Сенцової; худ. В. Карасик. – Х.: Фоліо, 2016. – 32 с.: іл.

В одному замку завелися Страхи. Що тільки не робив король, але нічого подіяти не зміг – нікуди Страхіття не зникали і не давали спокою мешканцям замку. Повиганяти чудовиськ зголосився хлопець, якого називали Лежнем, бо він весь час лежав. А за свій подвиг він попросив лише одне – щоб його весь час годували варениками, так він їх полюбляв.
     Що було далі? Це ви і дізнаєтесь з книжки.

«Чеберяйчики Гопля і Піпля»
«Перекладенець»
«Балакуче яблуко та інші історії»


·         Винничук Ю.П.  Чеберяйчики Гопля і Піпля/ Ю.Винничук; іл. Ю. Пилипчатіної; худ. В. Карасик. – Х.: Фоліо, 2015. – 24 с.: іл.
·         Винничук Ю.П.  Перекладенець/ Ю.Винничук; іл. Ю. Пилипчатіної; худ. В. Карасик. – Х.: Фоліо, 2015. – 24 с.: іл.
·         Винничук Ю.П.  Балакуче яблуко та інші історії: для дітей дошк. віку/ Ю.Винничук; іл. Ю. Пилипчатіної; худ. В. Карасик. – Х.: Фоліо, 2015. – 24 с.: іл.

       Серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків – Гоплі і Піплі. Чеберяйчики давно відомі як персонажі української міфології, але у цих казках ми вперше можемо з ними познайомитися ближче, простежити як вони будують хату, зустрічають гостей та дізнаються чи вміє говорити яблуко.

«Чудернацькі казки»


·         Винничук Ю.П. Чудернацькі казки: для дітей дошк. віку/ Ю. Винничук; іл. І. Борисової; худ. В. Карасик. – Х.: Фоліо, 2017. – 24 с.: іл.

     Із цієї книжки ви дізнаєтесь про те, як мандрівна Ковбаска упоралась зі злою Відьмою, про ніколи не існуючого пана Таляпса, який любив ходити по калюжах і робити ногами «таляпс, таляпс!», про мешканців мармуляди, а також про пана Зюм-зюма, що нібито мав синє волосся і кучеряві очі й ніяк не міг потрапити до власної хати…

Ганна Чубач
«Біла Чапля»
«Два маленькі баранці»
«Жук малий і волохатий»
«Їжачок і Слимачок»
«У лісочку на пеньочку»
«Хвалько»
 «Черепаха Аха»


·         Чубач Ганна  Біла чапля: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. О.М. Демченко. – Х.: Фоліо, 2014. – 10 с.: іл.
·         Чубач Ганна  Два маленькі баранці: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. Г.М. Чаус. – Х.: Фоліо, 2017. – 10 с.: іл.
·         Чубач Ганна  Жук малий і волохатий: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. Г.М Чаус. – Х.: Фоліо, 2014. – 10 с.: іл.
·         Чубач Ганна  Їжачок і слимачок: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. О.М. Демченко. – Х.: Фоліо, 2014. – 10 с.: іл.
·         Чубач Ганна  У лісочку на пеньочку: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. О.М. Демченко. – Х.: Фоліо, 2014. – 10 с.: іл.
·         Чубач Ганна  Хвалько: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. О.М. Демченко. – Х.: Фоліо, 2014. – 10 с.: іл.
·         Чубач Ганна  Біла чапля: казочка/ Г.Т. Чубач; худ. О.М. Демченко. – Х.: Фоліо, 2017. – 10 с.: іл.

Неймовірної краси дитячі казочки Ганни Чубач розповідають читачам про двох маленьких баранців, про дружбу Їжачка та Слимачка, про рукодільницю Мишку та її синочка, про білу Чаплю, про полохливу черепаху Аху, про хвалькуватого Півника, а також про крихітного жучка-трудівника.

УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ

«Лисичка та Журавель»
«Я тебе, вовчику, не боюся!»
«За горою золотою»

Михайло Коцюбинський
«Про двох цапків»


·         Лисичка та Журавель / худ. В. Голозубов. – Х.: Фоліо, 2006. – 15 с.: іл.
·         Я тебе, вовчику, не боюся! / худ. В. Голозубов. – Х.: Фоліо, 2006. – 15 с.: іл.
·         За горою золотою / худ. В. Голозубов. – Х.: Фоліо, 2006. – 15 с.: іл.
·         Коцюбинський М.  Про двох цапків / Коцюбинський М.; худ. В. Голозубов. – Х.: Фоліо, 2006. – 15 с.: іл.

Українські народні казки надзвичайно різноманітні. Є казки про тварин, у яких звірі вміють говорити, думати, відчувати. Є казки, у яких діють люди або історичні особи (нехай часто і вигадані). Є казки фантастичні, у яких розповідається про неіснуючих казкових істот.
     Але в усіх казках є дещо спільне – вони мають велике повчальне значення.

КНИГИ ЗАРУБІЖНИХ АВТОРІВ

Джайлз Андре
«Жирафи не танцюють»


·         Андре Джайлз  Жирафи не танцюють: вірші/ Дж. Андре; пер. з анг. В. Чернишенка. – Х.: Читаріум, 2018. – 32 с.: іл. 

     Жирафчик Джеральд понад усе мріє танцювати разом з іншими звірятами на Лісовій гулянці. Але ж усім відомо, що жирафи не танцюють… Чи все ж танцюють?!

Джудіт Керр
«Забудькувата киця Мона»
«Мона і малюк»


·         Керр Джудіт  Забудькувата киця Мона/ Дж. Керр; пер. з анг. О. Орлової. – Х.: Читаріум, 2018. – 40 с.: іл.
·         Керр Джудіт  Мона і малюк/ Дж. Керр; пер. з  анг. О. Орлової. – Х.: Читаріум, 2018. – 32 с.: іл.

Джудіт Керр – всесвітньо відома письменниця та ілюстраторка, нагороджена орденом Британської імперії. Серія книжок про кицю Мону – улюблена британська класика.
     В книжках розповідається про забудькувату кицю, яка завжди потрапляє у халепи, але неймовірним чином викручується з них.

Еліс Мелвін
«Вулиця Широка»·         Мелвін Еліс  Вулиця Широка: вірші/ Мелвін Е.; пер. з анг. Чернишенка В. – Х.: Читаріум, 2017 . -54 с.: іл.

Маленька Саллі збирається йти по закупи. Вона має довгий список. Але чи знайде вона це все? Відчиняйте віконечка та дізнавайтесь.

Тереза Роув
«Містер Піп»


·         Роув Тереза  Містер Піп/ Роув Т.; пер. з анг. Лущевська О. – Х.: Читаріум, 2017. – 32 с.: іл. 

Містер Піп добре поїв і готовий поспати, але це нелегко. На заваді стають то пилосос, то телефон, то собака. Чи знайде він тихе місце для відпочинку?

Сара Л. Сміт
«Дім метеликів»


·         Сміт Сара Л.  Дім метеликів/ Сара Л. Сміт; пер. з анг. О. Лущевська. – Х.: Читаріум, 2017. – 32 с.: іл.  

Ліззі, Джек та їхній неслухняний кіт провідують бабусю. Але Джорджина Фіона-Мей Орбіс – бабуся незвичайна: у неї вдома повнісінько метеликів! Джорджина також знає таємницю, як можна обернутися на метелика…
     Дім метеликів - це чарівна історія дружби між онуками та бабусею. Вишукані ілюстрації книжки сподобаються і малим і дорослим.

Якоб Мартін Стрід
«Мімбо Джимбо»
«Забави Мімбо Джимбо»Яких пригод зазнають Мімбо Джимбо й Мумбо Джумбо в мандрівці понад джунглями? Чи вдасться їм урятувати тигренят, і чим закінчиться неймовірний день? А також що ж отримали вони в посилці?
     Читайте про це та  багато чого іншого в книжках Якоба Мартіна Стріда, які тішитимуть діточок віком від 2 рочків.

Джоель Харріс
«Сказки дядюшки Римуса»


·         Харрис Дж.  Сказки дядюшки Римуса/ Джоэль Харрис; предисл. Ю.Н. Холодной; худ. Л.П. Вировец. – Х.: Фолио, 2016. – 156 с.: ил.

Казки розповідають про безтурботного пустуна Братика Кролика, який завдяки розуму та винахідництву долає життєві труднощі.

КНИГИ – ЦІКАВИНКИ

Серія книг-розмальовок від видавництва «Follio»
«Абетка»
«Козаки»
«Загадки»
«Ребусы»
·         Смугаста М.  Абетка: дитяча книга-розмальовка/ Смугаста М., Смаль Ю.; худ. оформ. Я.  Миколаєнко. – Х.: Фоліо, 2012. – 14 с.: іл.
·         Демченко О.  Козаки: дитяча книжка-розмальовка / Демченко О.; худ. оформ. Я.  Миколаєнко. – Х.: Фоліо, 2012. – 16 с.: іл.
·         Жердева Д.  Загадки: детская книга-раскраска/ Жердева Д.; худ. оформ. Я.  Миколаенко. – Х.: Фолио, 2012. – 16 с.: ил.
·         Жердева Д.  Ребусы: детская книга-раскраска / Жердева Д.; худ. оформ. Я.  Миколаенко. – Х.: Фолио, 2012. – 16 с.: ил.

Українські народні казки – книги-пазли
«Солом’яний бичок»
«Пан Коцький»


·         Солом’яний бичок: для читання дорослими дітям/ іл. Г.В. Чаус; худ. оформ. Л.П. Вировець. – Х.: Фоліо, 2014. – 12 с.: іл.
·         Пан Коцький: для читання дорослими дітям/ іл. Г.В. Чаус; худ. оформ. Л.П. Вировець. – Х.: Фоліо, 2014. – 12 с.: іл.


Відділ обслуговування дітей 5 – 9 класів
пропонує своїм читачам
нові надходження:

КНИГИ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ

«Міфи та легенди українців»


·         Міфи та легенди українців/ уклад. Ю.П. Винничук; худ. оформ. Гузар Л.Л.П. Вировець.- Х.: Фоліо, 2017. – 219 с.: іл.

      Міфи та легенди, зібрані відомим письменником – українознавцем Юрієм Винничуком, зберігають у народній пам’яті й передають майбутнім поколінням знання про історичне минуле українського народу, пояснюють причини виникнення різних явищ природи, а також навчають правил, яких має дотримуватися людина протягом усього свого життя.

Любомир Гузар
«Про гріхи і чесноти»


·         Гузар Л. Про гріхи і чесноти / Любомир Гузар; упоряд. О. Климончук. – Х.: Фоліо, 2018. -141 с.: іл.

     Книжку про людські чесноти й пороки Блаженніший Любомир написав наприкінці свого земного буття. У легкій і доступній манері автор ділиться власним баченням рис, притаманних окремій особистості та суспільству загалом, вказує, як позбутися вад, а також як розвинути в собі те краще, дароване нам Богом, що є в кожному з нас. Книжку ілюстровану дитячими малюнками. 
     Розрахована на людей різного віку – усіх, хто цікавиться психологією особистості та соціальною психологією.

Антін Мухарський
«Легенда про квітозавра»


·         Мухарський А. Легенда про квітозавра: правдива казка для дорослих дітей/ Антін Мухарський; худож. -оформлювач  Л.П.  Вировець. – Х.: Фоліо, 2015. – 207 с.: іл.

     Антін Мухарський – письменник, телеведучий, автор багатьох музичних та мистецьких проектів. Він написав веселу казку, яку було б цікаво читати дітям та їхнім батькам. В ній є динозаври, інопланетяни, міжгалактичні подорожі, детективні пригоди та справжнє кохання. Сюжет розгортається у чарівному Києві саме у тій порі, коли квітне бузок.

КНИГИ ЗАРУБІЖНИХ АТОРІВ

Льюїс Керролл
«Аліса в Задзеркаллі»


·         Керролл Л. Аліса в Задзеркаллі/ Льюїс Керролл; худож.-іл. Є. Гапчинська. - Х.: Фоліо, 2017. – 157 с.: іл.

      Гортаючи сторінки цієї яскравої, з веселими і кумедними малюнками книжки, читач разом з дівчинкою Алісою потрапить в захоплюючий світ Задзеркалля, познайомиться з його незвичайними мешканцями – шаховими фігурами, задзеркальними комахами, Женчичком і Бренчичком, Бовтуном-Товстуном, Левом, Однорогом, яких ще у 19 столітті створив відомий англійський письменник і математик. Льюїс Керролл (1832 – 1898).

Микола Кун
«Легенди та міфи Давньої Греції»


·         Кун Н. Легенды и мифы Древней Греции / Николай Кун; худож.- оформитель О. Иванова.- Х.: Фолио, 2014. – 444 с.

     Книга видатного спеціаліста з античної історії і літератури М. Куна (1877 – 1940) «Легенди та міфи Давньої Греції» - найпопулярніше, найдоступніше й авторитетніше видання з культури античного світу. 

Сельма Лагерлеф
«Чудесна мандрівка Нільса
з дикими гусьми»
Оскар Уайльд
«Казки»


·         Лагерлеф С. Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусьми / Сельма Лагерлеф; передм. Ю. Холодної. – Х.: Фоліо, 2017. – 170с.

      Сельма Лагерлеф (1858 – 1940) – шведська письменниця, перша жінка, відзначена у 1909 році Нобелівською премією з літератури. Ця чарівна історія про те, як хлопчик посміявся над лісовим гномом, а той перетворив його на маленького чоловічка. Разом з домашнім гусем Мартіном Нільс приєднується до зграї диких гусей і вирушає з ними у захоплюючу подорож.

·         Уайльд О. Сказки / Оскар Уайльд. – Х.: Фолио, 2014. – 184 с.: іл.

      Оскар Уайльд (1854 – 1900) – англійський письменник, поет, драматург, майстер парадоксів. Ці зворушливі казки – про добро і зло, любов і дружбу, вірність і співчуття.


Запрошуємо докладніше познайомитись,
погортати і почитати ці нові книги.
Любі діти і шановні дорослі!
Книги чекають на вас!

Олена Хабун, бібліотекар
відділу обслуговування дошкільників
та учнів 1 – 4 класівНемає коментарів:

Дописати коментар