вівторок, 9 жовтня 2018 р.22 жовтня наше рідне місто відзначає День народження.
      80 років тому, 22 жовтня 1938 року Указом Президії    Верховної Ради УРСР робітничі селища Городище, Максимівка, Миколаївка, Мар’ївка були об’єднанні у нове шахтарське місто Марганець.
      А 7 жовтня в міській бібліотеці для дітей в колі читацького об’єднання «КНИЖКОВИЙ САДОК» відбувся бібліоквест
 
МІСТО ТВОГО ДИТИНСТВА.
        Для міста 80 років – це не вік, особливо поруч з стародавніми Києвом, Львовом,Чернигівом. Але і Марганець побачив чимало, адже його історія починається не з 1938 року, а задовго до цієї дати.
Бібліотекарі Ірина Миколаївна Малікова та Ірина Віталіївна Демянець підготували для дітей Історичну інформину, ілюстровану слайдами та чудовим відео.

https://www.youtube.com/watch?v=ki6L2k1b5ic  

Потім бібліотекарі запросили дітей пройти КРОК за КРОКОМ залами та полицями нашої бібліотеки в пошуках краєзнавчих знань.

КРОК 1. Де на абонементі відділу обслуговування 5 – 9 класів знаходяться книги з краєзнавства і яка книга найновіша?

КРОК 2. Знайдіть тематичну полицю з історії України в художній літературі. Які художні твори присвячені легендарному кошовому атаману, ім’я якого пов’язане з марганецькою землею?


КРОК 3. Які книжкові виставки об’єднує КРАЄЗНАВЧА ЗОНА читальної зали? Знайдіть «чорну скриньку», в якій знаходиться дуже важливий предмет для нашого міста.

 Постійнодіючі книжкові виставки


Книжкова виставка до національного свята


КРОК 4. Марганецький гірничо – збагачувальний комбінат – найголовніше підприємство нашого міста. До ювілею міста вийшли з друку книга про історію комбінату. Знайдіть її.КРОК 5. Невід’ємною частиною КРАЄЗНАВЧОЇ ЗОНИ є картини – пейзажі ріднокраю. Назвіть ім’я художника і знайдіть альбом про його творчість.


КРОК 6. Марганець славиться літературними талантами. Всі вони присвячували твори рідному місту. Знайдіть поетичні збірки, в назвах яких звучить посвята нашому місту.

КРОК 7. Довідкова література – енциклопедії, словники, довідники, зібрані в нашій читальній залі під назвою «КОЛО ЗНАНЬ», що є перекладом слова «енциклопедія». Який довідник розтлумачить значення слова «плавні»?
КРОК 8. Най-, най-, най- книги нашої бібліотеки. Визначте вік нашої бібліотеки за допомогою однієї з них.
В 2018 році міська бібліотека для дітей
відзначає ювілей – 70 років.


КРОК 9. Книжкова виставка «В моїм серці - Україна». Відгадайте загадку: «Чорна родичка малини». В якій книзі ви будете шукати опис цієї рослини – найсмачнішої ягоди наших плавнів?
         «Крокуючи» бібліотекою, діти збирали букви головного слова нашого квесту

МІСТО НАШОГО ДИТИНСТВА.Ми із задоволенням перепочили на теплому осіньому сонціЯк відомо, ожина дуже корисна рослина. І ягоди, і листя, і гілля є цілющими. Нахилившись до землі, гілка вростає в землю, утворюючи дугу. В давні часи вважали, якщо декілька раз проповзти під нею - колючки заберуть хвороби. Ми умовно відтворили цей обряд.

 Настав час сюрпризів!


Розіграш ювілейного фотоальбому.Святкову повітряну кульку подарували 
наймолодшому гостю.


Назву солодкого призу нам підказала
поетична збірка Григорія Бідняка. Наша зустріч відбулася напередодні
Всесвітнього дня дівчаток (11 жовтня).


Найкращий подарунок для наших дівчат – нові книги.


Музичний сюрприз від наших активісток – 
життєстверджуюча пісня 
«За любов»
 (Автор О. Потапенко).Вітаємо юних марганчанок
із Всесвітнім днем дівчаток!

 

І.М.Малікова, І.В.Дем’янець,
бібліотекарі відділу обслуговування
учнів 5-9 класів

Немає коментарів:

Дописати коментар