Вже третій рік поспіль буде відзначитися дві важливі дати – День пам’яті та примирення (8 травня) та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).
Четвертого травня
в міській бібліотеці для дітей
відбулася година вшанування
«Не шкодуйте слів любові
ветеранам!»
для учнів 3 – А класу ЗОШ № 11
(вчитель Вітько І.М.).
Друга світова війна – найскорботніша подія ХХ століття. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства, а також вперше і, дуже сподіваємось, в останнє використана в бою атомна зброя. В цій війні приймали участь понад шістдесят країн світу.
Для України Друга світова війна – національна трагедія. Країна понесла надзвичайні втрати. Під час бойових дій та в полоні загинуло майже 4 млн. військових, підпільників і цивільних, майже 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Німеччини, багато з яких не повернулися.
Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю.
Давно відлунала війна… Поряд з нами вже немає багатьох свідків тих подій. Але залишилась людська пам’ять, і наш обов’язок зберегти цю пам’ять для себе і нащадків.
На годину вшанування були запрошені почесні гості – учасниця війни Троценко Надія Миколаївна та Копаниця Таїсія Василівна, яка має статус «Дитина війни». Вони – відомі у нашому місті люди, співають у вокальному ансамблі міської Ради ветеранів війни та праці «Бойові подруги» та ведуть активну роботу з патріотичного виховання.
Гості поділилися своїми спогадами про війну, яка
обірвала їх дитинство та юність.
Емоційним акордом зустрічі
стали воєнні пісні у виконанні Надії Миколаївни та Таїсії Василівни.За традицією, всі учасники заходу вирушили Стежиною пам’яті від бібліотеки до меморіалу «Вічний вогонь».
Події тих страшних днів не повинні згаснути в пам’яті
народу. Ми вшановуємо світлу пам’ять героїв, які віддали життя, низько схиляємо
голови. Пам’ять про них назавжди залишиться в серцях багатьох поколінь.
Пам’ятати ті дні, шанувати людей, які вибороли Перемогу
– це наш обов’язок.
Шана ветеранам за подвиг!
Вдячність за мир!
Олена
Хабун,
бібліотекар
відділу обслуговування
дошкільників
та учнів 1-4 класів
Немає коментарів:
Дописати коментар