суботу, 21 лютого 2015 р.

Міжнародний день рідної мови

    У 1999-му році на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ.
Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.
   Найцінніший та найбільший скарб, що дав Господь людині, Слово. Ніхто із земних істот не володіє словом, тільки Людина.
   Рідна мова дорога кожному з нас. Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого подиху, і вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя.   


   
   Виданий в Україні європейський «Універсальний словник-енциклопедія» повідомляє, що в світі сьогодні існує «від 2500 до 5000 мов».    Дослідники вважають УКРАЇНСЬКУ МОВУ однією з найстаріших мов Європи.

    Наше українське слово дістало визнання і шани серед близьких і далеких народів. Україна створила мистецтво, визнане у всьому світі, дала людству геніальних мислителів та поетів. Наша мова належить до найпрекрасніших у світі.

Яке то щастя розмовляти, 
вслухатись в чари рідних слів!.. 
Уміть писати і читати
І дарувати щирий спів!
Яке то щастя мати мову, 
якою писаний «Кобзар»!
Оту святу многовікову, 
наш найдорожчий Божий дар!
                                                 В. Квітневий


     Від появи першого словника української мови минуло понад 350 років. Великий шлях... Багато утисків, великодержавних принижень зазнала українська мова за цей час. І все ж вона розвивалася

  Не залишились осторонь МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ й працівники бібліотеки для дітей. Бібліотекарями були підготовлені та проведені :
     * година рідної мови "Слово наше рідне - слово українське"
 (відділ обслуговування дошкільників на учнів 1-4 класів);
     * мовний калейдоскоп "Мова - душа народу"
(відділ обслуговування учнів 5-9 класів).

  Також у читальній залі відділу обслуговування 5-9 класів бібліотеки для дітей організовано постійно-змінна виставка-календар "ГОРТАЮЧИ КАЛЕНДАР", один з розділів якої присвячений саме МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ РІДНОЇ МОВИ.

   Ми сподіваємось, що ці видання допоможуть збагнути велич рідного слова, викликають бажання вивчати українську мову та милуватися її красою.
   А твори видатних українських письменників та поетів, які є у фонді книгозбірні, розкриють багатство та силу українського слова.

Дорогі читачі!
   Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.

   Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. 


Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!


 Вітаємо вас з МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ!


                                                          Юлія Подобєдова,
                                                            завідуюча бібліотекою для дітей
Немає коментарів:

Дописати коментар