середу, 28 січня 2015 р.

28 січня  -  День домовичка


Любі друзі!
Чи відомо вам, що майже в кожному домі живе домовик?

      Наші предки знали, що природа  - жива істота. Її шанували й оберігали. Люди вірили, що всюди: в лісах, в річках, на полях, у хаті і дворі - живуть діти Природи: лісовики, водяники, русалки, мавки…


     Домовик - міфічна істота, яка оселяється у новозбудованому будинку разом з новоселами. Українці вважають, що домовик - символ охоронця домашнього вогнища, а інколи - злого духу та насланого на сім'ю нещастя.

    Домовик має вплив на добробут сім'ї, бо він господар дому, бог хатнього вогню і печі, охоронець не тільки будинку, а й усіх , хто живе в ньому. Він живе під піччю або на горищі. Його називають по-різному: похатник, господар, помічник.  Він завжди допомагає господарям дому. Але якщо вони часто сваряться, не поважають один одного, він починає шкодити: шуміти або шкрябати. Коли до нього ставляться гарно, стає добрим духом, оберігає родину. Домовик любить, щоб у сім'ї був лад, усі жили в мирі та злагоді.

Домовик
Він, бува, ховався на горищі,
там чомусь так солодко було.
Із шпарин нещадно вітер свище,
пахне сіном й диким полином.
А, бувало, шугає у сінях:
Тут він є – а тут уже нема.
Лузає гарбузове насіння,
змішує з горохом жартома.
І не встигнеш оком промигнути:
щойно був - а вже швиденько зник!
Прокладає капосні  маршрути
у хатині добрий домовик.
                                        Автор: Маленька поетесаДля учнів 2-го класу ЗОШ №2 (вч. Ткаченко С.П.)
проведено інформаційну годину «Охоронець дому».
    Крім звичайного домовичка, діти дізнались цікаву історію про його комп’ютерного брата з віртуальної газети Марганецької бібліотеки ім. М.Островського «МАРГАНЕЦЬ БІБЛІОТЕЧНИЙ».


     Якщо раніше для людини найважливіші події життя були пов’язані з його будинком, то тепер для багатьох важливим є використання комп’ютеру та Інтернету. Існують здогадки, що в комп’ютерному світі також існує містичний хазяїн. За аналогією з домовим його звуть «ХОМОВИМ» – від слова “хоум” (home), домашня сторінка Інтернету і внаслідок його хамської натури.

      Якщо до ХОМОВОГО ставитися погано або довго його не помічати – він починає шкодити: псувати файли і картинки, переставляти посилання, збирати всілякі віруси. А в пошукових системах Інтернету відправляти за іншою адресою. Те ж саме він може проробляти з електронною поштою.

      Проте комп’ютерного ХОМОВОГО можна і задобрити, зробивши йому подаруночок. Він приймає віртуальні подарунки у вигляді красивих картинок, які всім подобаються. Це можуть бути види природи, міські пейзажі. Назвати картинку треба обов’язково ggg.html. Тоді ХОМОВИЙ буде нею милуватися, на знак подяки вилікує нескладні віруси і навіть підніме відвідуваність сайту!

Радимо прочитати

********** дітям  **********

 v     Легенди та міфи України/ упоряд. В.Товстий; ред.. С.Крисенко. - Харків: Промінь, 2005. - 64с.: іл.v     Сантіс,А. Міфічні істоти/ Амедео де Сантіс. - Харків:Фактор, 2009. - 128с.:іл.********** дорослим **********

v      Вместе с книжкой и игрушкой / Авт. - сост. Н.Барташёва. - М.: Либерия, 1995. - 40с.
           Часть 1. Приключения Домовёнка: по мотивам сказки   
           Т.Александровой  "Кузька".v    Охоронець дому//Розкажіть онуку. - 2012. - №23-24. - С.12.
Захоплюючого вам читання!

                                                                                       
                                                                                                                             Л.П. Середіна,
                                 бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів
                                           бібліотеки для дітей


Немає коментарів:

Дописати коментар